Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Kukësi me sy e veshë nga UEFA, Milani mund “t’i heqë qafe” Romën

Kukësi ka njohur sot kundërshtarin që mund të kenë në turin e dytë të Ligës së Europës dhe nëse verilindorët arrijnë të kualifikohen ndaj Debrecenit, do të përballen me Romën. Megjithatë, ky nuk është një verdikt përfundimtar pasi deri në ditën e ndeshjes mund të ketë ndryshime.

Milani është nën hetim nga UEFA dhe vetë klubi kuqezi ka kërkuar ditën e djeshme që të përjashtohet nga Liga e Europës këtë sezon në mënyrë që të shmangë sanksione të tjera dhe të ketë mundësi të shlyejë borxhet. Kjo mund të bëj që Roma të sigurojë një kualifikim automatik për në Europë duke zënë vendin e Milanit dhe duke u kualifikuar për në grupe.

Sakaq, vendin e Romës në Europë pritet ta zërë Torino e cila e mbylli kampionatin këtë sezon në vendin e shtatë. Natyrisht, edhe Torino duket një kundërshtar i pakalueshëm për Kukësin megjithatë mund të rrisë shanset e tyre sado pak. /Erjon Allaraj-VipSport.al/