Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Konte zyrtarizon ndarjen me Ikardin, Uanda Nara provokon klubin zikaltër

Fakti që Mauro Ikardi nuk është pjesë e planeve të teknikut të ri të Interit, Antonio Konte, kjo tashmë dihej. Tekniku, gjatë karrierës si trajner, e ka provuar shpeshherë se kërkon lojtarë të cilët i binden urdhrave të gjeneralit, ndërsa nga ana tjetër, argjentinasi me situatën e fundit tregoi se është një ushtar i pabindur. Dhe në këtë formë, sipas ‘FcInterNews’, Konte ka telefonuar, agjenten dhe njëkohësisht gruan e Ikardit për t’i treguar se sulmuesi nuk është në planet e tij dhe nuk ka ndërmend ta thërrasë në grumbullimin e skuadrës në Lugano.

Një veprim, për të theksuar edhe njëherë se Ikardi duhet të gjejë sa më shpejt një sistemim të ri, pasi klubi zikaltër nuk ka më vend për ish-kapitenin. Ndërkohë, nga ana tjetër, Uanda Nara e ka shprehur shpeshherë se dëshira e saj si agjente por edhe e lojtarit është të qëndrojnë te Interi. Në këtë mënyrë, Uanda duke parë situatën e krijuar, agjentja ka provokuar edhe një herë zikaltërit.

Nara i ka kërkuar Marotës, ta lejojnë futbollistin të largohet me kosto zero. Një kërkesë, e cila sigurisht nuk është mirëpritur nga klubi dhe drejtori sportiv Bepe Marota. Kështu, lufta e ftohtë mes dy palëve pritet të vazhdojë përgjatë verës, deri në momentin kur Ikardi të gjejë klubin e ri.

/Egi Çabeli-VipSport.al/