Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Konte nuk ka kohë për të humbur, përcakton afatin e fundit për Lukakun

Interi ka nisur nga puna për sezonin e ardhshëm dhe është në bisedime me disa futbollistë ku synon që të ndërtojë një skuadër për të rivalizuar me Juventusin për titullin kampion. Duke parë se Ikardi nuk ka të ardhme në Milano, zikaltërit kanë nisur të mendojnë për alternativën Lukaku.

Mediat italiane raportojnë se trajneri Konte i ka kërkuar drejtuesve që të përshpejtojnë negociatat me Lukakun dhe ta sjellin në “San Siro” deri në datën 7 korrik, datë në të cilën Interi do të nisë edhe përgatitjet për sezonin e ardhshëm.

Pikërisht në datën 7 korrik, Interi do të nisë sezonin e ri ku edhe pritet që të vijnë largimet e para apo edhe afrimet e reja të merkatos për të formuar grupin që Konte do. Mançester Junajtid po pret për një ofertë që mund të shkojë në 85 milionë euro, shumë kjo që nuk është ofruar deri më tani nga askush ndërkohë që Interi shpreson ta marrë për 60 milionë. /Erjon Allaraj-VipSport.al/