Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Konte kërkon ‘luftëtarin’ e tij në shkëmbin të ‘ninxhës’, Inter dhe Barcelona ideojnë shkëmbimin

Ka lindur një ide e fundit ne merkato për Interin e Antonio Kontes. Më saktë, është një preferencë ekskluzive e teknikut të ri, i cili ka nisur vrullshëm për të ndryshuar zikaltërit dhe për të aplikuar idenë e tij të lojës. Për këtë arsye, Antonio Konte është vënë në kërkim të lojtarëve të cilët i përshtaten stilit të tij. Ndërkohë, një nga futbollistët që ka shkëlqyer në kohën e italianit te Juventusi është Arturo Vidal.

Kileni, këtë sezon u transferua te Barcelona, mirëpo roli i titullarit në formacionin e Valverdes ka qenë me pikatore. Ndërkaq, mesfushori ka pasur interesimin e Interit edhe më parë, mirëpo palët asnjëherë nuk arritën të konkretizonin. Megjithatë, këtë herë është ndryshe pasi në mes është Konte, i cili mund të rezultojë karta fituese për të sjellë ish-juventinin në ‘San Siro’.

Ndërkohë, zikaltërit kanë menduar dhe janë të gatshëm të përfshijnë në këtë operacion edhe mesfushorin Raxha Naningolan. ‘Ninxha’, mund t’i ofrohet Barcelonës, ndërsa të dyja palët do dilnin të kënaqura, pasi dy mesfushorët ngjasojnë me njëri-tjetrin. Por, në fund duhet të merret në konsideratë edhe vetë dëshira e futbollistëve.

/Egi Çabeli-VipSport.al/