Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Kastrioti, titullarët i duan të gjithë, nga Teuta te Partizani ja kush preferohet!

Kastrioti ra nga Superliga, por në radhët e krutanëve spikatën shumë futbollistë, nga ata me kontratë afatgjatë por edhe të tjerë që ishin të huazuar nga ekipet e tjera të elitës. Kalaja e Roxher, dy titullarë janë rikthyer te Kukësi ashtu si edhe Shehi që është bërë pjesë e Teutës.

Por, pritet që në merkato janë mesfushori Okebugu apo dhe anësori i djathtë Husein, pa harruar edhe Patrik Bardhin dhe mesfushorin Julian Shehu. Teuta e ka në plane nigerianin Okebugu, aq më tepër që është larguar Traore.

Ndërkohë që Patrik Bardhi e Julian Shehu janë pëlqyer prej kohësh nga drejtuesit e skuadrës së Partizanit. Klubi krutan, ndonëse skuadra kategoria mund të nisi një cikël ndryshe, duke shitur lojtarë dhe duke ndjekur një rrugë edhe më tej, ndonëse në sezonin e ardhshëm do të luajnë në Kategorinë e Parë.

E megjithatë, kjo nuk i pengon që të afirmojnë talente, jo vetëm nga ekipet e tyre të moshave, por edhe të tjerë nga kryeqyteti dhe jo vetëm…

E.S./Vipsport.al/