Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Kandidat i ri për Hysajn, sondazhe për shqiptarin nga klubi i Serisë A

Elseid Hyasj e ka deklaruar se ky ishte sezoni i fundit me fanellën e Napolit. Mbrojtësi i Kombëtares së Shqipërisë, tashmë është në pritje të ofertës së duhur për të zyrtarizuar ekipin e ri. Shkodrani ka kërkesa nga klube të Serisë A, ndërsa nuk mungojnë as ato jashtë Italisë, ku më të interesuarit janë spanjollët e Atletiko Madrid.

Megjithatë, përderisa nuk ende asgjë konkrete, së fundmi një sondazh për Hysajn po e zhvillon edhe Roma. Në fakt, emri i skuadrës kryeqytetase nuk kishte dalë asnjëherë në skenë, teksa në brenda Serisë A, ishin përfolur si destinacione të mundshme Interi dhe Juventusi.

Ndërkaq, kjo mund të lidhet me një zinxhir merkatoje, teksa Interi preferon Florencin nga Roma dhe në këtë moment kryeqytetasit ideojnë 25-vjeçarin si mbrojtësin e ri të krahut. Mbetet për t’u parë, por e ardhmja e Hysajt është një rebus mes klubeve italiane dhe Atletiko Madrid.

/Egi Çabeli-VipSport.al/