Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Kallaku i premton besnikëri Teutës: E ndjej veten durrsak, do më shihni te ekipi i zemrës

Teuta ka nisur përgatitjet për sezonin e ardhshëm dhe ndeshjet e Europës duke konfirmuar boshtin e ekipit ndërkohë që ka afruar edhe shumë futbollistë të tjerë e njëkohësisht ka larguar disa. I konfirmuar edhe për sezonin tjetër, duket se do të jetë edhe Sherif Kallaku për të cilin ka oferta edhe nga jashtë.

Në kampionatin turk, Kallaku është vëzhguar nga disa skuadra ndërkohë që vetë kapiteni i Shpresave, duket se ka dëshirë të qëndrojë në Durrës. Në një postim në faqen zyrtare të klubit, Kallaku shprehet se nuk do të largohet nga Teuta.

”Unë kam një kontratë për një sezon dhe do e respektoj deri në fund, të tjerat i di klubi, ndaj nuk është se më tërheq ideja për t’u larguar nga Teuta por dua të jap më të mirën time në këtë ekip. Do më shihni te Teuta, ekipi i zemrës, ekipi që më ka dhuruar shumë kënaqësi dhe emocione. Unë e ndjej veten durrsak dhe do bëj ç’është e mundur për Teutën dhe sportdashësit durrsak”, u shpreh Kallaku. /Erjon Allaraj-VipSport.al/