Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Ka klube që marrin borxh për të financuar merkaton, por Atletiko nxjerr në shitje stadiumin për merkaton

Atletiko Madrid prej dy sezonesh ka inauguruar stadiumin e ri Wanda Metroploitanio. Një impiant modern, i cili këtë sezon mirëpriti edhe finalen e Champions League mes Liverpulit dhe Totenhemit. Mirëpo, tashmë drejtuesit e klubit kryeqytetas po përgatiten të shesin terrenet e vjetra të stadiumit, Vinsento Kalderon.

Impianti i vjetër i bardhekuqve, ka dalë jashtë funksioneve dhe drejtuesit kërkojnë të përfitojnë para për të reduktuar borxhet, teksa nga shifra e përfituar një pjesë e saj mund të përdoret edhe në merkato. Sipas, mediave spanjolle muajt e fundit, pas edhe miratimit të autoriteteve lokalë, janë intensifikuar bisedimet për shitjen e terreneve të Vinsente Kalderon dhe shumë shpejt marrëveshja mund të arrihet për 180 milionë euro.

Në këtë formë, trajneri Simeone mund ta shohë veten me një buxhet të mjaftueshëm për ta investuar merkaton, teksa spanjollët kërkojnë të transferojnë sulmuesin e talentuar Zhoao Feliks, por jo vetëm portugezin.

/Egi Çabeli-VipSport.al/