Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Juventus përgatit goditjen e radhës me zero, pas Rabiot bardhezinjtë presin një tjetër mesfushor

Juventusi është pranë akordit me mesfushorin Adrien Rabiot. Futbollisti i PSG, është një lojtar i lirë pasi prej kohësh ka prishur marrëdhënien me parisienët. Për mesfushorin ka shumë kërkesa, mirëpo bardhezinjtë mesa duket ia kanë dalë të bindin agjenten dhe njëkohësisht mamanë e Rabiot.

24-vjeçari prej kohësh ka qenë në orbitën e ‘Zonjës së Vjetër’, megjithatë tashmë palët duken më afër se kurrë. Ndërkohë, kampionët e Italisë i kanë ofruar Rabiot një pagë [prej 7 milionë eurosh në sezon, pavarësisht nga 10 që kërkon mesfushori.

Megjithatë, në kontratën e përgatitur do të ketë edhe bonuse të cilat i përafrohen shifrës 10 milionë euro. Nëse gjithçka shkon sipas planit dhe marrëveshje konkretizohet atëherë, Rabiot do të ishte goditja e dytë brenda kësaj vere me parametër zero pas asaj të Aron Ramsej, mesfushorit të transferuar nga Arsenali.

/Egi Çabeli-VipSport.al/