Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Jo vetëm merkato në hyrje, Juventusi përgatit listën e lojtarëve me ‘valixhe në duar’

Juventusi deri në këto momente nuk ishte treguar mjaft aktive në merkato, teksa Zonja e Vjetër ishte fokusuar te emërimi i trajnerit të ri. Tashmë, çështja e teknikut ka marrë fund dhe drejtuesit bardhezi së bashku me Mauricio Sarrin kanë nisur nga puna për të përforcuar ekipin në sezonin e ardhshëm. Juventusi duket shumë pranë transferimit të një prej mbrojtësave më të talentuar, Matijs De Ligt, ndërsa kanë mposhtur konkurrencën e Barcelonës dhe PSG.

Ndërkohë, pritet të ketë të paktën nga një afrim edhe në repartin e mesfushës e atë të sulmit. Mirëpo, përvçe merkatos në hyrje, kampionët e Italisë po mendojnë edhe atë në dalje. Janë jo të paktë lojtarët me valixhe në duar, duke filluar nga Huan Kuadrado . Kolumbiani ka oferta nga Seria A dhe Juventusi e vlerëson me 20 deri në 25 milionë kartonin e kolumbianit. Nëse një shifër e tillë mbërrin atëherë, klubi do ta pranojë ofertë, Në të njëjtën situatë qëndron edhe sulmuesi Mario Manxukiç dhe mesfushori Kedira.

Dy nga futbollistët më të besuar të ish-teknikut Alegri, tashmë me Sarrin nuk janë më të paprekshëm dhe në mundësinë e parë do të largohen. Ndërkohë, në dyshim mbeten Duglas Kosta dhe Matuidi. Për trajnerin Sarri, braziliani mund të qëndrojë, por nëse një ofertë prej 50 milionë eurosh mbërrin nga Parisi, atëherë Juventusi do ta marrë seriozisht në konsideratë. Sa i përket Matuidi, e ardhmja e tij varet nga afrimet në repartin e mesfushës, duke qenë se pjesë e skuadrës pritet të jetë edhe Rabio.

/Egi Çabeli-VipSport.al/