Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Jo vetëm çmimi për Strakoshën, te Lacio gjejnë edhe pasuesin e gardianit kuqezi

Thomas Strakosha po kërkohet me ngulm nga shumë klube elitare në Europë ku paraqitjet e tij në sezonin e fundit me fanellën e Lacios, kanë bërë që shumë skuadra të hedhin sytë nga ai. Në Premier Ligë janë të shumta ekipet që kërkojnë shërbimet e portierit shqiptar ndërkohë që te Lacio kanë vendosur ta shesin vetëm për 50-55 milionë euro dhe asnjë më pak.

Sakaq, në Itali kanë nisur të spekulojnë edhe për pasuesin e portierit kuqezi. Sipas asaj që raportohet në media, lacialët kanë hedhur sytë nga Alesandro Mikai dhe nuk duket e vështirë që ta marrin. Portieri 25-vjeçar aktivizohet me skuadrën e Salernitanës, president i së cilës është Klaudio Lotito.

Portieri italian që në të kaluarën ka qenë pjesë e Barit, ka firmosur një kontratë 5-vjecare me Salernitanën dhe me shumë gjasa do të kalojë te Lacio aty ku do të ketë detyrën e vështirë që të zërë vendin e Strakoshës nëse ky i fundit largohet. /Erjon Allaraj-VipSport.al/