Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Ish-presidenti i Realit: Bejl nuk i ka përmbushur pritshmëritë, më vjen keq për të

Situata në të cilën po kalon Garet Bejl është tejet e rëndë. Ylli uellsian nuk është i përfshirë në planet e trajnerit Zinedin Zidan, ndërsa sulmuesi po vuan për të gjetur një akomodim të ri. Bejl nuk pranon të largohet nëse nuk vjen oferta e duhur dhe në këtë mënyrë tensioni mes lojtarit dhe përfaqësuesve të klubit është i lartë.

Në këtë linjë është edhe ish-presidenti i Realit të Madridit, Ramon Kaldero, i cili shprehet se i vjen keq për situatën në të cilën po kalon Bejl, teksa qartësisht Zidan e ka skarcuar futbollistin në mendjen e tij. “ Bejl është një problem, më vjen keq për të. Por e vërteta është se ai nuk i ka përmbushur pritshmëritë. Pas 6 viteve situata e tij është shumë e vështirë.

Zidan e ka skarcuar në mendjen e tij, kjo u provua në dy muajt kur mori drejtimin dhe e uli Bejl në stol. Për mua opsioni më i mirë do të ishte huazimi, por e di që agjenti lojtarit nuk e pranon këtë mundësi”, tha ish-presidenti.