Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Ish-mesfushori i Udinezes “kërcënon” të kuqtë: Ndihem shumë mirë, gati për Partizanin

Partizani do të luajë pas pak ditësh ndeshjen e parë në Ligën e Kampionëve ku përballë do të ketë Karabakun e Azerbajxhanit. Kampionët në fuqi të Azerbajxhanit kanë nisur nga puna për merkaton e verës dhe kanë arritur të sigurojnë shërbimet e një mesfushori mjaft cilësor.

Jaime Romero që në të kaluarën ka qenë pjesë e Udinezes dhe Real Madrid Kastijës, është prezantuar para mediave dhe ka thënë edhe fjalët e tij të para si futbollisti më i ri i Karabakut. Ai ka pranuar se është gati për ndeshjen ndaj Partizanit dhe se ndihet mirë.

“Jam i lumtur për kalimin tim te Karabaku pasi është një eksperiencë e re për mua. Shpresoj që të bëj më të mirën me këtë fanellë dhe të kem mundësi që të ndihmoj skuadrën. Do të bëj maksimumin që të përgatis sa më mirë ndeshjen ndaj Partizanit pasi ndihem mirë fizikisht dhe jam gati”, u shpreh Romero. /Erjon Allaraj-VipSport.al/