Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Igli Tare hedh sytë nga Danimarka, gjen futbollistin që i duhet Inzagit

Igli Tare ka nisur të mendojë për merkaton e verës dhe mbrojtja duket se është reparti për të cilin Lacio ka më shumë nevojë për ndërhyrje. Drejtori sportiv i Lacios, ka piketuar disa futbollistë për këtë repart dhe ka nisur kontaktet ndërkohë që në pistë ka dalë një tjetër emër.

Denis Vavro është mbrojtësi të cilin Tare kërkon që ta marrë me çdo kush te Lacio. Mbrojtësi sllovak që aktivizohet me Kopenhagenin është një nga më të rëndësishmit e skuadrës dhe për shërbimet e tij, duket se Lacio është gati që të paguajë 10 milionë euro, ofertë kjo që nuk e plotëson kërkesën e Lacios.

Klubi kryeqytetas kërkon që ta shesë futbollistin për të paktën 12 milionë euro, pasi shihet si mbrojtës me shumë potencial. Ai është 23 vjeç dhe 1.93 m i gjatë, të cilin Kopenhageni e ka blerë para 2 vitesh për vetëm 1.4 milionë euro. /Erjon Allaraj-VipSport.al/