Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Humels rikthehet në shtëpi, mbrojtësi largohet nga Bajerni dhe bashkohet me Dortmundin

Mungon vetëm zyrtarizimi, megjithatë duket e përfunduar marrëveshja që dërgon sërish Mats Humels tek Dortmundi. Mbrojtësi, i cili ishte pjesë e verdhezinjve nga viti 2009 deri në vitin 2016, ka vendosur të kthehet në shtëpi.

Është revista gjermane ‘Kicker’ ajo që ka bërë të ditura edhe kostot e operacionit, teksa në arkat e rekordmenëve bavarezë do të shkojnë 38 milionë euro, duke përfshirë edhe bonuset. Tashmë mbetet për t’u parë se si Humels do të pritet nga ultrasit e Dortmundit, të cilët asnjëherë nuk ia falën tradhëtinë në momentin kur u largua drejt Mynihut.

Ndërkohë, sa i përket aspektit sportiv kjo është një tjetër goditje e rëndësishme në merkato nga ana e verdhezinjve pas Julian Brandt dhe Torgan Hazard. Dortmundi ka si objektiv rikthimin e titullit, teksa këtë sezon i shkuan shumë pranë, por do të tentojnë tashmë edhe me Humels në organikë të thyejnë bavarezët.

/Egi Çabeli-VipSport.al/