Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Hames: Në Madrid ka shumë njerëz që komandojnë, nuk kam folur kurrë me Zidan

E ardhmja e Hames Rodrigez duket e qartë. Kolumbiani, pasi mbylli huazimin dy vjeçar te Bajerni i Mynihut, tashmë po kërkon një tjetër aventurë pasi Reali i Madridit ia ka bërë të qartë se nui mbështetet te cilësitë e mesfushorit.

Nga Kupa e Amerikës, ku po merr pjesë me Kolumbinë, Hames është rikthyer të flasë për madrilenët, teksa nga fjalët e tij duket sikur lojtari kërkonte një mundësi për të bindur Zidan. “Ende nuk e di ku do të transferohem, dua të jem i qetë dhe po mendoj për Kupën.

Mendoj se brenda klubit ka njerëz që komandojnë dhe nuk mund të bëj asgjë. Nuk kam folur kurrë me Zidan”, u shpreh Hames. Mesfushori edhe pse ka akoma një kontratë me Los Blancos, nuk do të kthehet në Madrid, teksa do të niset menjëherë për destinacionin e tij të radhës. Napoli është shumë pranë kolumbianit, kjo edhe për shkak të marrëdhënies së Hames me trajnerin Ançeloti, me të cilin ka punuar te Reali dhe Bajerni.

/Egi Çabeli-VipSport.al/