Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Gjithçka vendoset nga menaxheri shqiptar, pasi përforcoi Realin i vjen në ndihmë Juventusit

Juventusi është në kërkim të një trajneri dhe deri pak ditë më parë, Maurisio Sarri ishte alternativa më e lehtë për bardhezinjtë por duke parë interesimin që Juventusi ka, Çelsi ka nisur të rrisë pretendimet. Bardhezinjtë do të duhet të paguajnë 7 milionë euro për të.

Mediat italiane raportojnë se klubi nga Torino është i gatshëm ta paguajë këtë kërkesë të Çelsit dhe se ka nisur bisedimet në lidhje me Sarrin. Gjithçka po bëhet nëpërmjet menaxherit shqiptar, Fali Ramadani i cili është jo pak aktiv në merkaton e verës.

Vetëm pak ditë më parë, menaxheri nga Tetova arriti të transferonte Luka Joviç te Reali ndërkohë që tani po punon të bëjë të mundur kalimin e Sarrit te Juventusi. Drejtori sportiv i Juventusit, Fabio Paratiçi ka nisur bisedimet me Ramadanin në lidhje me Sarrin dhe “forzaitalianfootball.com” raporton se ka pasur edhe një takim mes palëve në Milano. /Erjon Allaraj-VipSport.al/