Gjilani përforcohet me sulmuesin e Tiranës, Greca largohet nga bardheblutë

Skuadra e Gjilanit vazhdon të tregohet aktive në merkato teksa së fundmi ka zyrtarizuar edhe futbollistin e Tiranës, Bedri Greca. Sulmuesi ka mbyllur në këtë mënyrë aventurën pas dy sezoneve si bardheblu, ndërsa duket se lojtari kishte dalë nga planet e kryeqytetasve për sezonin e ardhshëm. Greca është një përforcim me shumë vlera për skuadrën e kampionatit të Kosovës, teksa trajneri Gentian Mezani do të ketë një alternativë më shumë në repartin e sulmit. Ka qenë vetë klubi nga Gjilani, që nëpërmjet faqes zyrtare të klubit ka njoftuar për transferimin e Grecës.

Postimi i plotë i klubit të Gjilanit:

Greca vishet kuq e bardh
Gjilan, 25 Qershor-Gjilani sot ka arritur marrëveshje me sulmuesin e krahut nga Tirana, Bedri Greca.28 vjeçari sot ka finalizuar marrëveshjen me Gjilanin, të cilin do ta mbaj si futbollist të skuadrës për edicionin e ardhshëm garues në Ipko Superligë.

Bedri Greca i lindur në Tiranë, në skuadrën e Gjilanit transferohet nga skuadra e qytetit të tijë me po të njejtin emer, KF Tirana.Sulmuesi i ri i Gjilanit më parë ka mbrojtur ngjyrat e shumë skuadrave nga kampionati shqipëtar, ku vlenë të ceken ajo e Flamurtarit, Kukësit dhe Luftëtarit. 28 vjeçari bartë mjaftë përvojë mbas vete ku ka zhvilluar mjaftë kampionate të suksesshme me skuadrat paraprake ku kishte luajtur.

Edicionin e fundit, Greca ishte paraqitur për skuadrën e Tiranës ku kishte zhvilluar një kampionat të suksesshëm në aspektin personal dhe ishte prezent në formacionin startues në skuadrën e tij të udhëhequr nga kryetrajneri Ardian Mema, ku kishte realizuar 4 gola dhe 6 asistime për bashkëlojtarët e tij. Greca ediconin e fundit kishte arritur edhe në finalen e kupës së Shqipërisë ku ishte mposhtur në ndeshjen finale nga Kukësi me rezultat 2 me 1.

Greca në skuadrën e Gjilanit bëhet transferimi i 6 në këtë afat kalimtar. Gjithashtu bordi drejtues i skuadrës po punon me mjaftë intensitet, për të sjellë edhe përforcime të tjera në kampin kuq e bardhë, ku po synohet të ndërtohet një ekip konkurues për edicionet e radhës në Superligën e Kosovës në futboll.