Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Gjilani përforcohet me sulmuesin e Tiranës, Greca largohet nga bardheblutë

Skuadra e Gjilanit vazhdon të tregohet aktive në merkato teksa së fundmi ka zyrtarizuar edhe futbollistin e Tiranës, Bedri Greca. Sulmuesi ka mbyllur në këtë mënyrë aventurën pas dy sezoneve si bardheblu, ndërsa duket se lojtari kishte dalë nga planet e kryeqytetasve për sezonin e ardhshëm. Greca është një përforcim me shumë vlera për skuadrën e kampionatit të Kosovës, teksa trajneri Gentian Mezani do të ketë një alternativë më shumë në repartin e sulmit. Ka qenë vetë klubi nga Gjilani, që nëpërmjet faqes zyrtare të klubit ka njoftuar për transferimin e Grecës.

Postimi i plotë i klubit të Gjilanit:

Greca vishet kuq e bardh
Gjilan, 25 Qershor-Gjilani sot ka arritur marrëveshje me sulmuesin e krahut nga Tirana, Bedri Greca.28 vjeçari sot ka finalizuar marrëveshjen me Gjilanin, të cilin do ta mbaj si futbollist të skuadrës për edicionin e ardhshëm garues në Ipko Superligë.

Bedri Greca i lindur në Tiranë, në skuadrën e Gjilanit transferohet nga skuadra e qytetit të tijë me po të njejtin emer, KF Tirana.Sulmuesi i ri i Gjilanit më parë ka mbrojtur ngjyrat e shumë skuadrave nga kampionati shqipëtar, ku vlenë të ceken ajo e Flamurtarit, Kukësit dhe Luftëtarit. 28 vjeçari bartë mjaftë përvojë mbas vete ku ka zhvilluar mjaftë kampionate të suksesshme me skuadrat paraprake ku kishte luajtur.

Edicionin e fundit, Greca ishte paraqitur për skuadrën e Tiranës ku kishte zhvilluar një kampionat të suksesshëm në aspektin personal dhe ishte prezent në formacionin startues në skuadrën e tij të udhëhequr nga kryetrajneri Ardian Mema, ku kishte realizuar 4 gola dhe 6 asistime për bashkëlojtarët e tij. Greca ediconin e fundit kishte arritur edhe në finalen e kupës së Shqipërisë ku ishte mposhtur në ndeshjen finale nga Kukësi me rezultat 2 me 1.

Greca në skuadrën e Gjilanit bëhet transferimi i 6 në këtë afat kalimtar. Gjithashtu bordi drejtues i skuadrës po punon me mjaftë intensitet, për të sjellë edhe përforcime të tjera në kampin kuq e bardhë, ku po synohet të ndërtohet një ekip konkurues për edicionet e radhës në Superligën e Kosovës në futboll.