Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

FOTO/ “Shikimi që bëj kur flasin me fiksimin tim”, futbollistët e Lacios tallen me Strakoshën

Thomas Strakosha dhe Lacio e tij kanë marrë pushimet duke bërë që gardiani kuqezi të ketë kohë të mjaftueshme për t’u riaftësuar. Dëmtimi i pësuar në fund të kampionatit, i ka kushtuar disi Strakoshës pasi humbi edhe grumbullimin me Kombëtaren.

Megjithatë, kjo periudhë duket se ka përfunduar dhe tashmë po shijon pushimet e verës. Ai është kthyer në një protagonist në skuadrën e tij dhe vetë shokët e skuadrës duket se kanë një simpati të veçantë për të. Së fundmi, Strakosha ka publikuar një foto në “Instagram”, me mbishkrimin “shikimi që i bëj kur flasin me vajzën që kam fiksim”.

Sakaq, nuk kanë munguar edhe postimet nga shokët e skuadrës aty ku kanë tallur portierin shqiptar, ndërkohë që edhe kapiteni Mavraj i jep një këshillë disi të çuditshme. “Plumbi habib”, ishte komenti i Mavrajt, ndërkohë që Milinkoviç-Saviç shkruan: “Ti i ke fiksim të gjitha gocat vëlla”. /Erjon Allaraj-VipSport.al/