Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

FOTO/ Risi me fanellat e dyta, Interi braktis ngjyrën e bardhë për shkak të tifozëve

Pak ditë para se të mbyllej kampionati italian, Interi prezantoi fanellën e re për sezonin e ardhshëm ku ngjyrat tradicionale zikaltër, mbetën të paprekura. Sakaq, risi mund të konsiderohet fanella e dytë e Interit, e prezantuar ditën e sotme nga klubi i Milanos që ka vendosur të bëjë jo pak ndryshime.

Interi ka hequr dorë nga fanella e bardhë, të cilën në vitet e fundit e kishte kthyer në tradicionale ku ka qenë shpesh herë e shoqëruar me gjarpër ose edhe kryqin e Milanos. Këtë sezon, Interi do të mbajë veshur në transferta një fanellë në ngjyrë mente, e thyer nga nuanca të zeza dhe ngjyrë gold. Shkak që Interi ka zgjedhur ngjyrën mente, janë bërë tifozët dhe sipas klubit, duke qenë se tifozeria e Interit qëndron në stolat jeshilë në “San Siro”, është vendosur që edhe fanella të jetë e tillë.

Logoja e klubit është gold me sfondin e zi, ndërkohë që edhe pjesa e jakës dhe krahëve ka shiritat gold dhe të zeza. Fanella e dytë do të shoqërohet me të shkurta të bardha ndërkohë që ditët në vijim pritet që të prezantohet edhe fanella e tretë. /Erjon Allaraj-VipSport.al/