Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

FOTO / Dita e parë e Sarrit në Torino, por të gjithë e kanë mendjen te shkrimi në kostum

Mauricio Sarri ka zbarkuar sot për herë të parë në Torino që kur u bë zyrtar emërimi i tij në stolin e Juventusit. Trajneri ka takuar drejtuesit dhe ka zhvilluar mbledhje me ta gjatë darkës, por ajo që u ka interesuar më shumë tifozëve në fakt dhe që ka bërë xhiron e rrjetit, është kostumi që mbante në dorë.

Tifozët kanë vënë në re se si kostumi i trajnerit të ri të Juventusit mbante sipër markën e priodhimit “Allegri”, pikërisht si mbiemri i paraardhësit të tij në pankinën e bardhezinjve. Një rastësi shumë e çuditshme për teknikun  cili në fakt është i njohur për faktin se rri thuajse gjithmonë në tuta sportive.

Duket se këtë radhë ai ka dashur të përshtatet me “stilin Juventus”, por ka gjetur mënyrën më të papërshtathsme për ta bërë një gjë të tillë, pasi fotot e kostumit të tij kanë qarkulluar në rrjetet sociale ku nuk kanë munguar talljet për veprimin e teknikut. /vipsport.al/