Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Flet i ati i Sarrit: Çelsi nuk e ka liruar, Stoli i Juventusi? Shpresoj të kthehet në Itali

Është kthyer në një çështje e nxehtë tema nëse Mauricio Sarri do të kthehet në Itali, pas një sezoni në drejtimin  Çelsit dhe më pas të marrë timonin e Juventusit. Duket se të dyja palët e dëshirojnë një bashkim, megjithatë në mes është edhe klubi londinez, i cili nuk kërkon të mbesë pa trajner dhe pa gjetur zëvendësues nuk ka ndërmend ta lirojë Sarrin.

Në një prononcim, i ati i ish-teknikut të Napolit është shprehur se Çelsi nuk ka dhënë miratimin për ta liruar ndërsa nga ana tjetër, shpreson që djali i tij të kthehet sërish në Itali. “ Çelsi ende nuk e ka liruar dhe nuk e di se kur mund të dimë diçka më tepër. As ai vetë nuk e di këtë gjë. Stoli i Juventusit? Mua më mjafton dhe shpresoj që ai të rikthehet në Itali”, ishin fjalët e babait të Sarrit.

Megjithatë, pavarësisht se Çelsi akoma nuk ka dhënë dritën jeshile, gjasat janë që shumë shpejt marrëveshje mes Sarrit dhe Juventusit të zyrtarizohet, me bardhezinjtë që në këmbim mund t’i paguajnë disa miliona klubit anglez.

/Egi Çabeli-VipSport.al/