Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Feronikeli nuk mjaftohet vetëm me Championsin, kërkojnë edhe ndeshje me… Milanin

Feronikeli arriti të mbyllte sezonin në mënyrën më të mirë duke fituar titullin kampion dhe Kupën e Kosovës. Titulli i fituar këtë sezon, i jep mundësi Feronikelit që të luajë në Ligën e Kampionëve dhe pak ditë më vonë ka ndeshjet paraeliminatore ku në gjysmëfinalen luan ndaj ren Linkolnit.

Sakaq, duket se Feronikeli nuk është mjaftuar vetëm me ndeshjet në Europë dhe kërkon të ketë një ndeshje me nivel të lartë, për të rritur jo pak edhe imazhin. “Gazeta Olle” raporton se klubi i Kosovës ka kërkuar një miqësore me Milanin.

Feronikeli synon që këtë ndeshje ta luajë në datën 10 gusht në stadiumin “Fadil Vokrri” të Prishtinës, datë në të cilën Milani është pushim pasi do ta ketë përfunduar edhe aventurën në International Champions Cup. Nga zyrat e kuqezinjve nuk ka ende një përgjigje zyrtare megjithatë pritet që të ketë së shpejti një përgjigje. /Erjon Allaraj-VipSport.al/