Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Europa League/ Kukësi përballet me gjigandët e Romës, më me fat Laçi dhe Teuta

Sot në Nion të Zvicrës u hodh shorti edhe për turin e dytë të Ligës së Europës, aty ku Kukësin e pret një ndeshje ferri. Verilindorët do të përballen me Romën në rast se arrijnë të kualifikohen në turin e parë, aty ku do të luajnë ndaj Debrecenit. Natyrisht, përballja me Romën mund t’i shërbejë Kukësit vetëm për imazh pasi shanset për të kaluar më tej janë thuajse zero.

Short më me fat ka pasur për Laçin dhe Teutën, të cilat kanë një ndeshje të vështirë në turin e parë. Kurbinasit në tur të parë do të luajnë ndaj Hapoel Ber Shevas dhe nëse arrijnë ta kalojnë do të përballen me fituesin e çiftit Shiroki Brijeg-Kairat Almati.

Sakaq, Teuta ka një ndeshje interesante në rast se kalon skuadrën e Ventspilsit. Bregdetarët do të luajnë në turin e dytë ndaj fituesit të çiftit Hajduk Split-Gzira Junajtid ku me shumë gjasa, kroatët do të jenë ndaj Teutës. /Erjon Allaraj-VipSport.al/

Roma- Debrecen/Kukësi

Piunik/Shkupi- Jablonec

Laçi/Hapoel Ber Sheva-Shiroki Brijeg/Kairat Almati

Ventspils/Teuta- Gzira/Hajduk Split