Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Erzeni bën merkato dhe synon Superioren, por largohet një nga më të rëndësishmit!

Erzeni këtë sezon synon që të ngjitet në Superiore e madje drejtuesit kanë bërë edhe prezantimin e disa lojtarëve si përforcimet e para të merkatos. Por duket se shijakasit nuk po arrijnë që të bindin titullarët e tyre, të cilët kanë nisur që të largohen në skuadra të tjera kryesisht në elitë.

Kështu, mesfushori Orjan Xhemalaj duket se në sezonin e ardhshëm do të jetë pjesë e Teutës së Durrësit në Superiore. Në fakt, për Xhemalajn ky është një rikthim në Durrës, pasi me durrsakët ka debutuar në elitë qysh kur ka qenë fare i ri, e madje fitoi edhe një vend në Shpresat U-21.

Xhemalaj indohet aktualisht në kampingun e Banskos në Bullgari, ku edhe është vënë nën urdhrat e trajnerit Blendi Shkëmbi.

E.S./Vipsport.al/