Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Ekskluzive/ Kukësi hedh sytë nga Partizani, kërkon ‘njeriun gol’

Klubi i Kukësit ka nisur punën për të pasuruar organikën e lojtarëve, teksa skuadra do të marrë pjesë në turin e parë eliminator të Ligës së Europës.

Verilindorët nuk kanë humbur kohë në merkato, ndërsa kanë përforcuar skuadrën me portierin Ilir Avdyli, futbollistin e Flamurtarit Emiliano Mustën dhe së fundmi, ditën e djeshme prezantuan edhe sulmuesin e talentuar të transferuar nga Dinamo, Mark Van Basten Çema.  Megjithatë, nënkampionët e Shqipërisë, janë vënë në kërkim të një tjetër sulmuesi.

VipSport ka mësuar se objektivi i klubit të Kukësit është sulmuesi i Partizanit, Eraldo Çinari. Shkodrani nuk pati shumë hapësira gjatë sezonit me të kuqtë, megjithatë kur iu dha mundësia tregoi vlerat e tij duke realizuar gola të rëndësishëm, si dopieta në derbi ndaj Tiranës. Në këtë mënyrë, Kukësi dita ditës po kompletohet dhe trajneri Ernest Gjoka do të ketë mundësinë e alternativave në grupin e futbollistëve./VipSport.al/