Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Edhe rivali i Teutës në telashe, vazhdon kriza në kampionatin letonez

Teuta është një nga skuadrat e cila mund ta quajë veten me fat nga shorti i Ligës së Europës, pasi kundërshtari që ka përballë, Ventspils, nuk po kalon një formë të mirë aktualisht edhe pse është në mes të kampionatit letonez. Prej 3 ndeshjesh radhazi, rivali i bregdetarëve nuk gjen fitoren dhe pas dy humbjeve erdh sot edhe një barazim.

Ventspils barazoi 2-2 me Spartaks që mban vendin e tretë në renditjen e kampionatit letonez, i cili ka në total 9 skuadra. Sot ishte fillimi i fazës së tretë dhe Ventspils u ndal në shtëpi në këtë barazim 2-2, duke humbur mundësinë që të ngjitej më shumë në klasifikim për të evituar probleme pasi gjendet 5 pikë larg zonës së ftohtë të klasifikimit.

Skuadra duket shumë larg asaj të vitit të kaluar, e cila u përball me Luftëtarin, pasi ka ndryshuar shumë elementë dhe nuk duket se këto ndryshime kanë dhënë efektin e pritshëm për këtë ekip. /vipsport.al/