Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Edhe Junajtid refuzon Interin për Ikardin, anglezët pranojnë vetëm para kesh për Lukakun

Interi i Antonio Kontes është i planifikuar që në majën e sulmit të jetë Romelu Lukaku. Tratativa ka nisur, ndërsa belgu ka shprehur hapur dëshirën për t’u transferuar në Milano, nën urdhrat e Kontes, të cilin e cilëson si trajnerin më të mirë në botë.

Megjithatë, është detyra e klubeve të gjejnë gjuhën e përbashkët për të mbyllur më pas transferimin. Interi kërkon të minimizojë sa më shumë shpenzimet, teksa i ka ofruar anglezëve një shkëmbim me sulmuesin Ikardi. Argjentinasi është shpallur i padëshiruar në kub dhe Marota ka menduar ta heqë qafe duke e dërguar te Junajtid.

Një plan i mirëmenduar, por Mançesteri nuk e preferon sulmuesin, i cili në fakt duhet thënë se përveç dëshirës së Juventusit nuk ka asnjë ofertë në duar. ‘Djajtë e Kuq’ janë treguar të vendosur, Lukaku largohet vetëm me kesh dhe jo me shkëmbim, ndërsa nuk i ulin pretendimet nën 80 milionë euro. Mbetet për t’u parë tashmë lëvizja e radhës nga Interi, pasi klubi kërkon t’i plotësojë dëshirat e trajnerit të ri.

/Egi Çabeli-VipSport.al/