Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

E pabesueshme! Hajdutët sulmojnë sërish madrilenët, vidhet shtëpia e mesfushorit

Vjedhjet në Spanjë janë kthyer në një problem të madh kohët e fundit dhe më të prekurit çuditërisht kanë qenë futbollistët dhe stafi i Real Madridit por jo vetëm. Pak ditë më parë, teksa Morata luante me Spanjën, hajdutët i kishin vjedhur shtëpinë aty ku gjendej bashkëshortja e tij duke i marrë disa gjëra me vlerë.

Sakaq, hajdutët janë bërë sërish faktor ku javën e fundit u grabit shtëpia e trajnerit Zidan dhe e mesfushorit Isko por duket se nuk do të ndalet me kaq. Mediat spanjolle raportojnë ditën e sotme se është bërë një tjetër vjedhje dhe pre ka rënë shtëpia e mesfushorit Lukas Vaskez te e cila kanë arritur të marrin disa gjëra me vlerë.

Në të kaluarën ka qenë grabitur edhe shtëpia e Mesut Ozil ndërkohë që pre ka rënë edhe Artur Melo i Barcelonës. Në fakt, shqetësim kanë pasur shpesh herë futbollistët e Napolit për grabitjet në shtëpi dhe në rrugë, por duket se këtë radhë Madridi ka arritur të marrë stafetën. /Erjon Allaraj-VipSport.al/