Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

E bujshme nga Italia, drejtuesit e Partizanit kërkojnë të blejnë klubin e Lotitos

Kur te Partizani po mendojnë për ndeshjet e Ligës së Kampionëve dhe sezonin e ardhshëm, në Itali po qarkullon një lajm jo pak i bujshëm. Klubin që zotërohet nga Lotito, Salernitanën kërkojnë ta blejnë dhe në listë janë dy shoqëri të ndryshme ku njëra prej tyre është shqiptare.

Është pikërisht drejtori i Partizanit, Olsi Rama ai i cili udhëheq këtë grup shqiptar në garën për të blerë klubin italian. Sipas asaj që raporton “salernogranata.it”, Rama ka shfaqur interes për Salernitanën dhe kërkon që të sigurojë aksionet e klubit italian që arriti vetëm pak ditë më parë të mbijetonte në Serinë B.

Në lajm raportohet se faktor mund të bëhet edhe miqësia që presidenti Gamzent Demi ka me Luçiano Moxhin dhe ky i fundit mund të ndihmojë në tratativat për të blerë aksionet e klubit italian. Marrëveshja mes palëve, mendohet të mbyllet për një shumë që arrin në 16 milionë euro. /Erjon Allaraj-VipSport.a/