Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

E bujshme/ Agravon situata mes Interit dhe Ikardit, ish-kapiteni përgatit gjyqin

Telenovela mes Interit dhe Ikardit duket se nuk ka ndërmend të përfundojë dhe i vetmi që mund ta zgjidhë këtë situatë, është Gjykata. Ish-kapiteni zikaltër duket se ka në plan të bëjë gjithçka për të qartësuar të ardhmen e tij dhe është i gatshëm t’i drejtohet edhe rrugëve ligjore për t’u larguar nga Interi.

Klubi zikaltër nuk po pranon të negociojë me Ikardin për të ardhmen e tij dhe e ka lënë pezull ndërkohë që ky i fundit nuk ka garanci nëse do të luajë këtë sezon. Konte nuk e ka në plane dhe në kushte të tilla, mediat italiane raportojnë se Ikardi ka përgatitur një denoncim kundër Interit për “mobbing”, term ky që përdoret kur një i punësuar mbahet me presion dhe nuk i jepet siguri për të ardhmen.

Ikardi synon që të përfitojë diçka në rrugë ligjore pasi dëshira e tij duket se është që të qëndrojë te Interi duke rinovuar kontratën me rritje page ose në të kundërt, të lihet i lirë të firmosë me Juventusin. Bardhezinjtë janë skuadra e vetme që duan argjentinasin pasi sjellja e tij dhe refuzimi për të zbritur në fushë i ka bërë klubet që të stepen jo pak. /Erjon Allaraj-VipSport.al/