Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Drejtori i Juventusit me mision në Angli, ikën Kanselo dhe identifikohet zëvendësuesi

Juventusi dhe Mançester Siti janë shumë pranë marrëveshjes për transferimin e mbrojtësit Zhoao Kanselo. Palët duket se kanë gjetur gjuhën e përbashkët teksa ditën e sotme drejtori sportiv i bardhezinjve, Fabio Paratiçi ka udhëtuar drejt Anglisë.

Lojtari portugez është një dëshirë e Pep Guardiolës. Ndërkohë, nëse nuk ka të papritura rrugës, atëherë Kanselo do t’i kushtojë arkave të ‘qytetarëve’, 60 milionë euro. Në këtë mënyrë, Kanselo pas vetëm një sezoni është shumë pranë t’i japë lamtumirën aventurës së tij në Torino.

Ndërkaq, udhëtimi i Paratiçit në Angli nuk lidhet vetëm me të ardhmen e luzitanit por edhe me zëvendësuesin e mundshëm të mbrojtësit të majtë. Pasardhësi i Kanselos, pritet të vijë nga Anglia. Klubi i Juventusit preferon futbollistin e Totenhemit, Kieran Tripier. Lojtari i Kombëtares britanike u evidentua në sezonin e kaluar teksa arriti të shkonte deri në finalen e Champions League me fanellën e londinezve, duke qenë një nga lojtarët kryesorë në skemat e trajnerit Poçetino.

/Egi Çabeli-VipSport.al/