Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

De Laurentis zbulon gjithçka: Hames? Do të shesim fillimisht të gjithë ato që nuk do Ançeloti

Napoli ka nisur të mendojë për merkaton e verës dhe një nga pistat më të nxehta është ajo e Hames Rodrigezit me mesfushorin kolumbian që duket se do të transferohet në Itali gjatë kësaj merkatoje. Në lidhje me këtë çështje ka folur vetë presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentis, i cili shprehet se është një dëshirë e Ançelotit dhe se do të provojë ta realizojë.

“Tifozëve u kam premtuar se në gusht do të ketë një dhuratë për to. Kemi dy miqësore me Barcelonën në Amerikë dhe më pas do të luajmë me Liverpulin dhe me Marsejën.

Hames? Ne kemi Junas që është i jashtëzakonshëm. Kam thënë se duhet të shesim dhe më pas të blejmë pasi aktualisht jemi në një fazë studimi dhe nga 1 korriku do të nisim punën. Megjithatë fillimisht do të shesim të gjithë ato që nuk do Ançeloti. Hames është shumë i kushtueshëm megjithatë për futbollistë të tillë mund të bëjmë sakrifica”, u shpreh De Laurentis. /Erjon Allaraj-VipSport.al/