Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Bylisi gjen akordin me dy futbollistë, një mbrojtës i Superiores dhe një sulmues

Bylisi arriti këtë sezon të ngjitej në Kategorinë Superiore pas disa sezoneve të kaluara në kategorinë inferiore. Skuadra ballshiote mposhti konkurrencën e Besës së Kavajës dhe tashmë në sezonin e ardhshëm do të jetë pjesë e elitës së futbollit shqiptar.

Në këtë mënyrë, Bylisi ka nisur nga puna për të ndërtuar ekipin e sezonit të ri, teksa ka rinovuar me disa prej futbollistëve kryesorë të vitit të shkuar. Sakaq, së fundmi ballshiotët duket se kanë gjetur akordin me dy lojtarë. Bëhet fjalë për mbrojtësin e majtë, Edison Ndreca.

24-vjeçari sezonin e kaluar ishte pjesë e Kastriotit, teksa ishte një titullar i rregullt në skuadrën krutane duke evidentuar cilësitë e tij. Sakaq, përforcimi i dytë është sulmuesi i Besës, Donald Mellugja, i cili do t’i bashkohet repartit ofensiv të skuadrës ballshiote.

/Egi Çabeli-VipSport.al/