Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

“Biskota” franko-rumune e dëmton dy herë Italinë, të kaltrit mbeten pa trajner

Franca dhe Rumania morën mbrëmjen e djeshme një barazim në ndeshjen e fundit në grupe të Europianit U21, ku ky barazim e nxori Italinë jashtë garës për një vend për n finalet e Europianit. Sikur të mos mjaftonte vetëm ky eliminim, Italia tashmë do të duhet që të gjejë një trajner të ri.

Trajneri i U21, Luixhi di Biaxho ka vendosur që të largohet nga posti i trajnerit dhe këtë e ka komunikuar ditën e sotme megjithëse ende nuk është zyrtarizuar largimi i tij. Trajneri i 21-vjeçarëve e kishte paralajmëruar më parë se mund të jenë kualifikueset e fundit dhe se mund të largohej, ndërkohë që ky eliminim duket se i përshpejton veprimet.

Sakaq, së bashku me Di Biaxhon mund të largohen edhe pjesa e stafit teknik dhe të përgatitet një tjetër staf me të tjerë futbollistë për eliminatoret e radhës pasi shumë prej futbollistëve, luajtën ndeshjet e fundit për shkak të moshës së tyre. /Erjon Allaraj-VipSport.al/