Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Aubamejang i jep një ‘dorë’ Interit për Lukakun, belgu pranë zikaltërve

Prej ditësh drejtuesit e Interit janë përqendruar totalisht te operacioni që do të sjellën në Milani, sulmuesin e Mançester Junajtid, Romelu Lukaku. Në fakt, mes shoqërisë zikaltër dhe belgut është gjetur gjuha e përbashkët, por deri më tani mungon akordi me klubin e Mançester Junajtid.

‘Djajtë e Kuq’, përveç 80 milionë eurove që kërkojnë nga Interi, para se të humbasin sulmuesin janë në kërkim për të gjetur zëvendësuesin. Në mënyrë që të mos mbeten të befasuar nga të papriturat e merkatos. Junajtid ka hedhur sytë nga sulmuesi i Arsenalit, Pier Emerik Aubamejang.

Së fundmi, gabonezi ka dhënë miratimin e tij për t’u transferuar në ‘Old Trafford’, edhe pse duhet gjetur gjuha e përbashkët mes dy klubeve angleze. Një situatë e cila shkon në favor të Interit, me drejtorin Bepe Marota i cili kërkon të mbyllë sa më shpejt marrëveshjen dhe të plotësojë dëshirën e parë të trajnerit Antonio Konte.