Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Arrihet marrëveshja mes Barcelonës dhe Nejmarit, fjalën e fundit e thotë PSG

Nejmar është shumë pranë rikthimit te Barcelona dhe vetë ylli brazilian duket se është i dëshpëruar në Paris e kërkon me çdo kusht një rikthim të bujshëm. N orët e fundit, mediat raportojnë se gjithçka ka marrë një rrjedhë tjetër dhe se Nejmar është shumë pranë transferimit në “Camp Nou”.

Aktualisht, ylli brazilian fiton 36.8 milionë euro në vit me fanellën e PSG-së ndërkohë që te Barcelona ai do të fitojë më pak. Braziliani do të marrë 24 milionë euro në sezon, shifër kjo e reduktuar nga katalanasit dhe që është pranuar nga braziliani Nejmar.

Tashmë, gjithçka i mbetet në dorë PSG-së për të thënë fjalën e fundit për të dhe për të vendosur nëse Nejmar do të largohet apo jo. Parisienët kërkojnë nga Barcelona një shumë të konsiderueshme për ta lënë Nejmarin të lirë, ndërkohë që vetë spanjollët synojnë të firmosin me të për një shumë më të ulët se ajo për të cilën e shiti vite më parë. /Erjon Allaraj-VipSport.al/