Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Argjentina kualifikohet në turin tjetër, mund mysafirët dhe “falënderon” Kolumbinë

Argjentina ka sot mundësinë e fundit për të evituar një turp të mundshëm në Kupën e Amerikës, duke qenë se bardhekaltërit do të luajnë ndaj Katarit. Të besuarit e Skalonit, ende nuk e kanë shijuar fitoren në Kupën e Amerikës, ku në dy ndeshjet e para kanë arritur të marrin vetëm një pikë, ndërkohë që i duhet edhe një fitore.

Me një fitore të mundshme, Argjentina ka mundësi të renditet si e treta më e mirë duke siguruar kështu një biletë për në turin tjetër, por njëkohësisht duke parë edhe golaverazhin. Sakaq, argjentinasit shpresojnë që Kolumbia të arrijë një fitore ndaj Paraguait për të kaluar si të dytët nga faza në grupe.

Sa i përket formacioneve, Skaloni ka hedhur një ekip sulmues në fushë me Agueron, Mesin dhe Lautaro Martinezin që kanë si detyrë të udhëheqin skuadrën drejt triumfit. Në stol ndërkohë, është lënë ylli i Juventusit, Paolo Dibala dhe Angelo Di Maria. /Erjon Allaraj-VipSport.al/

Katar-Argjentinë 0-2
Shënues: 4’Lautaro, 82’Aguero

Kolumbi-Paraguai 1-0
Shënues: 31’Kuelar

Katar: Al Sheb, Salman, Kouki, Al Raui, Budiaf, Hatim, Al Hajri, Al Haidos, Korreia, Afif, Almoez.
Trajner. Feliks Sançez.

Argjentina: Armani, Saravia, Fouth, Otamendi, Taliafiko, De Paul, Paredes, Lo Çelso, Mesi, Lautaro, Aguero.
Trajner. Lionel Skaloni