Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Apolonia hidhet në sulm, ja emrat që synon në merkato

Apolonia pasi prezantoi Artan Mërgjyshin në stol duke plotësuar edhe stafin, tashmë ka nisur që të bëjë edhe kontakte me lojtarë të njohur, të cilët më parë kanë qenë pjesë e skuadrave të elitës apo dhe të Kategorisë së Parë.

Po qarkullojnë disa emra, ndonëse jo të konfirmuar. Mund të ketë rikthime si mbrojtësi Valdo Zeqaj apo Lejdi Liçaj, por nuk mungojnë as të tjerë lojtarë me emër dhe që kanë një përvojë të konsiderueshme.

Genaldo Sharavolli i Tomorit, Xhuljano Mirani i Egnatias dhe Alket Çelhaka i Besës janë pjesë e listës së dëshirave. Po kështu mësohet se në planet e drejtuesve janë edhe nje mbrojtës nga Nigeria dhe një shkatërrues kroat.

Për sulmin, në Fier janë duke u lakuar dy mera të njohur dhe bëhet fjalë për Fajton Sefën si dhe Albi Çekiçin që kanë eksperiencë në Kategorinë e Parë dhe në Superiore dhe trajneri Artan Mërgjyshi i di mirë cilësitë e lojtarëve në fjalë.

/Vipsport.al/