Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Antonio Konten e tradhton njeriu më i besuar, zgjedh Skocinë para Interit

Antonio Konte shumë shpejt do të zbresë në fushën stërvitore për të përgatitur Interin për sezonin e ri. Por tekniku italian nuk do të ketë në këtë aventurë të re përkrah tij njeriun më të besuar që e ndiqte ngado, Anxhelo Alesion.

Ish-futbollisti i Juventusit ishte krahu i djathtë i Kontes që te Siena dhe më pas e ndoqi te Juventusi ku gjatë periudhës së pezullimit të teknikut për çështjen e basteve sportive, ishte ai që ulej në pankinën e bardhezinjve si trajner i parë. Alesio ishte zëvendësi i Kontes edhe te Italia, e më pas e ndoqi atë edhe deri në Londër në dy sezonet te Çelsi.

Por duket se pas aventurës angleze, palët kanë vendosur që rrugët e tyre të ndahen dhe Alesio ka zgjedhur që të vazhdojë i vetëm karrierën si trajner i parë. Ai ka zgjedhur një ekip jo shumë të njohur në fakt, pasi bëhet fjalë për Kilmarnok në kampionatin skocez të futbollit. Për më tepër, trajneri ka vendosur që të nënshkruajë një kontratë afatgjatë, duke firmosur atje për tre sezonet e ardhshme. /vipsport.al/