Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Akuzat ndaj Ronaldos për përdhunim, portugezi thirret nga policia e Las Vegasit

Kristiano Ronaldos i janë rikthyer sërish telashet e akuzave të bëra pak kohë më parë nga Katrin Majorga në Las Vegas e cila pretendon se në qershorin e vitit 2009, është përdhunuar nga sulmuesi portugez. Ky i fundit dhe avokatët e tij kanë hedhur poshtë çdo akuzë duke u shprehur se janë vetëm shpifje, megjithatë hetimet ende nuk kanë përfunduar.

Ronaldo është kërkuar nga policia e Las Vegasit që të shkojë për të dhënë dëshminë e tij dhe për t’i marrë një kampion ADN-je në mënyrë që të avancojnë më tej hetimet. Këtë kërkesë të policisë, e ka neglizhuar Ronaldo që nuk ka pranuar të shkojë në Las Vegas.

Duke parë se Ronaldo nuk ka në plan të paraqitet në Las Vegas, autoritet kanë kërkuar ndihmë nga shteti italian duke shpresuar që Ronaldos t’i merret një kampion për të bërë analizat e ADN-së që mund të çojnë deri në zbardhjen e së vërtetës. /Erjon Allaraj-VipSport.al/