VIDEO/ Ndeshje bamirësie për të përsëritur finalen e 1999, legjendat e Junajtid shkatërrojnë ata të Bajernit

Në kujtim të 20-vjetorit, kur në vitin 1999, Mançester Junajtid triumfonte në finalen e ‘Champions League’ përballë Bajern Mynih, legjendat e të dy klubeve u përballën në një ndeshje bamirësie në stadiumin ‘Old Trafford’.

‘Djajtë Kuq’, udhëhiqeshin në stol nga Sër Aleks Ferguson ndërsa nga ana tjetër për bavarezët drejtonte skuadrën Otmar Hitcfeld. Sakaq, pjesë  e ekipeve ishin emra si Devid Bekam, Geri Nevill apo Jap Stam. Sa i përket rezultatit, ai nuk kishte shumë histori teksa Mançesteri  këtë herë, ndryshe nga viti 1999, fitoi me rezultatin e thellë 5-0.

Sigurisht, rezultati nuk kishte vëmendjen kryesore teksa ndeshja kishte në plan të parë emocionet dhe spektaklin mes yjeve të së kaluarës. Ndërkaq, pjesë e Junajtid ishte dhe trajneri aktual Ole Gunar Solskjaer, teksa shënoi edhe një gol, ndërkohë që në listën e golashënuesve nuk mungoi as Devid Bekam.

/EgiCabeli-VipSport.al/

'; } ?>
Döşemealtı araç kiralama pursaklar evden eve nakliyat

Office Lizenz Kaufen Windows 10 pro lizenz kaufen Office 2019 Lizenz Office 365 lizenz kaufen Windows 10 Home lizenz kaufen Office 2016 lizenz kaufen office lisans satın al office 2019 satın al