VIDEO / Napoli e bën të fundit pushim, mbyll kampionatin me humbje

Me futbollistët që e kanë mendjen më shumë te pushimet dhe ndeshjet me kombëtaret sesa te kampionati italian ku kishin siguruar vendin e dytë, humbja e sotme e Napolit në fushën e Bolonjës ka çuditur pakkënd, ashtu si zgjedhjet e Karlo Ançelotit i cili kishte lënë në stol disa prej titullarëve.

Me Kajehon e Mertens në pankinë, skuadra dukej më pak ofensive se zakonisht dhe ekipi vuajti të dilte para në fazën sulmuese siç shpresonte Ançeloti i cili kishte lënë edhe Hsyajn në stol në këtë duel. Bolonja përfitoi dhe në fundin e pjesës së parë, goditi dy herë me Santander dhe Xhemajlin, duke gjetur të përgjumur prapavijën e napolitanëve.

Reagimi i Napolit erdhi në pjesën e dytë me Gulam që shkurtoi diferencën dhe Mertens i cili hyri në fushë dhe barazoi shifrat. Por një tjetër përgjumje në fund solli golin e Santander për Bolonjën që fitoi 3-2 sfidën duke mbyllur më së miri një kampionat ku për pjesën më të madhe të kohës ishte e përfshirë në luftën për mbijetesë. /vipsport.al/

'; } ?>
Döşemealtı araç kiralama pursaklar evden eve nakliyat

Office Lizenz Kaufen Windows 10 pro lizenz kaufen Office 2019 Lizenz Office 365 lizenz kaufen Windows 10 Home lizenz kaufen Office 2016 lizenz kaufen office lisans satın al office 2019 satın al