VIDEO / Napoli e bën të fundit pushim, mbyll kampionatin me humbje

Me futbollistët që e kanë mendjen më shumë te pushimet dhe ndeshjet me kombëtaret sesa te kampionati italian ku kishin siguruar vendin e dytë, humbja e sotme e Napolit në fushën e Bolonjës ka çuditur pakkënd, ashtu si zgjedhjet e Karlo Ançelotit i cili kishte lënë në stol disa prej titullarëve.

Me Kajehon e Mertens në pankinë, skuadra dukej më pak ofensive se zakonisht dhe ekipi vuajti të dilte para në fazën sulmuese siç shpresonte Ançeloti i cili kishte lënë edhe Hsyajn në stol në këtë duel. Bolonja përfitoi dhe në fundin e pjesës së parë, goditi dy herë me Santander dhe Xhemajlin, duke gjetur të përgjumur prapavijën e napolitanëve.

Reagimi i Napolit erdhi në pjesën e dytë me Gulam që shkurtoi diferencën dhe Mertens i cili hyri në fushë dhe barazoi shifrat. Por një tjetër përgjumje në fund solli golin e Santander për Bolonjën që fitoi 3-2 sfidën duke mbyllur më së miri një kampionat ku për pjesën më të madhe të kohës ishte e përfshirë në luftën për mbijetesë. /vipsport.al/