Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

VIDEO / Kaos para finales së Kupës së Italisë, ultrasit djegin makinat e policisë

Atmosfera ka qenë më e ndezur se sa duhet para ndeshjes finale të Kupës së Italisë mes Atalantës dhe Lacios, që zhvillohet në stadiumin “Olimpico” të kryeqytetit italian. Si zakonisht, protagonist ë bëhen ultrasit lacialë, të cilët kanë nisur një betejë të mirëfilltë në rrugët e qytetit ndaj forcave të rendit.

Në një nga rrugët pranë stadiumit, ata kanë arritur të përleshen me një patrullë policie dhe t’i vënë flakën automjetit të tyre, ndërsa nuk kanë munguar gjuajtet me gurë dhe sende të tjera të forta drejt forcave të rendit të cilat u detyruan të përdorin forcën për të qetësuar situatën,

Pas tyre e kishin radhën edhe makinat e ujit, të cilat kanë bërë të mundur që tifozët të largoheshin nga kordoni policor, edhe pse “shiu i gurëve” ndaj tyre nuk pushoi derisa një pjesë e madhe e tifozëve u futën brenda në stadium. /vipsport.al/