sex hikayeleri porno izle kartal escort

VIDEO / Juventusi u bën nder skuadrave të Milanos, Interi turpërohet në Napoli

Juventus ka mbajtur të hapur luftën për pjesëmarrjen në Ligën e Kampioneve duke ndalur në shtëpi vrullin e Atalantës në një barazim që u jep një mundësi tjetër skuadrave të Milanos që të arrijnë ekipin e Gasperinit.

Bardhezinjtë mendonin më shumë për festën pas ndeshjes dhe në fillimin e saj nuk u shfaqën shumë të vëmendshëm e pësuan gol me Iliçiç. Por në fraksionin e dytë të lojës korrigjuan paraqitjen e tyre dhe krijuan më shumë raste, duke gjetur golin në fund falë një insistimi të Manxhukiç i cili i kaloi topin mes këmbëve Golinit.

Barazimi gjithsesi ngjit në vendin e tretë Atalantën, e cila mund të kualifikohet në Champions nëse fiton ndeshjen e fundit, ndërsa ka pas krahëve Interin e Milanin. Vetë Interi gaboi gjithçka në Napoli, duke u dorëzuar atje me shifrat 4-1. Zielinski shënoi në pjesën e parë të sfidës për napolitanët të cilët brenda 17 minutash në pjesën e dytë çuan në 4 numrin e golave falë Meertens dhe Ruiz (2). Penalltia e Ikardit në fund shërbeu për statistikë.

Zikaltërit kanë në teori ndeshjen më të komplikuar në javën e fundit, pasi luajnë kundër Empolit që lufton për mbijetesë. /vipsport.al/

Rezultatet

Juventus-Atalanta 1-1
81′ Manxhukic / 33’ Iliçiç

Napoli-Inter 4-1
16’ Zielinski, 61′ Mertens, 73′, 78′ F. Ruiz / 81′ (p) Ikardi