sex hikayeleri porno izle kartal escort

Teuta-Luftëtari/ Mbyllet pa gola në Durrës, skuadrat ndajnë pikët

Teuta dhe Kastrioti janë ndarë në një barazim pa gola në ndeshjen e sotme e luajtur në stadiumin Niko Dovana.

Pas kësaj sfide dy skuadrat ruajnë pozicionet respektive, teksa do të vazhdojnë në javën në vazhdim të mendojnë për objektivat, teksa durrsakët nuk i kanë humbur shpresat për Kupat e Europës, ndërsa gjirokastritët kanë marrë një pikë të vlefshme në transfertë.

Sa i përket ndeshjes, në fraksionin  e parë të dyja ekipet nuk arritën të konkretizonin raste, ndërsa Teuta ishte më kërkuese, megjithatë Luftëtari pati një rast të shkëlqyer me Rapon, por që nuk ia doli të zhbllokonte shifrat. Ndërkohë, në pjesën e dytë skuadrat i përpoqën të menaxhoni lojën, teksa në fund iu kënaqen ndarjes së pikëve.

 

 

Rezultati final 

Teuta – Luftëtari 0-0

90′ Përfundon me rrjeta të paprekura sfida

59′ Mundësi e pashfrytëzuar nga Dunga

46′ Goditje këndore për Teutën, por që nuk shfrytëzohet nga durrsakët

39′ Fili provon kuadratin, përgjigjet Hidi që largon në këndore

34′ Mundësi për Luftëtarin, por Rapo nuk konkretizon në kuadrat

10′ Teuta- Luftëtari 0-0

1′ Maldin Ymeraj i dëmtuar, i lë vendin Filit

 

Formacionet zyrtare

Teuta: Hidi, Progni, Hakaj, Osmani, Arapi, Traore, Kallaku, Vajushi, Sidibe, Latif, Bushiç. Trajner: B.Shkëmbi.

Luftëtari: Ruçi, Demo, Kukaj, Kocionis, Xhekson, Rapo, Aleksi, Ymeraj, Neziri, Hyseni, Dunga. Trajner: J.Ahmataj.