Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Sulmuesi i Kombëtares nuk ia del, mbetet pa rrogë dhe pa Kupë ndaj legjendave “Junior”

Problemet ekonomike dhe fakti që kanë kohë pa u paguar, nuk e kanë penguar aspak Astran që të shkojë deri në finalen e Kupës së Rumanisë, aty ku në fakt dështuan. Skuadra te e cila aktivizohet sulmuesi shqiptar, Azdren Llullaku u mund me rezultatin 1-2 ndaj Vitorul Konstanta, skuadër kjo e krijuar në vitin 2009.

Titullar e ka nisur sulmuesi kuqezi Llullaku i cili nuk ka arritur të ndihmojë skuadrën e tij për të marrë një rezultat pozitiv duke u zëvendësuar vetëm pak minuta para fundit. Nga krahu tjetër, titullar luante Ioanis Haxhi, i biri i legjendës rumune George Haxhi ndërkohë që në qendër të sulmit qëndronte Rivaldinjo, djali i legjendës braziliane, Rivaldo.

Në minutën e 41, Alibek kaloi në avantazh skuadrën e Astras ndërkohë që në minutën e 76 ka barazuar Ghita pasi një asisti të Haxhit. Gjithçka është zgjidhur në kohën shtesë, aty ku Erik ka shënuar në minutën e 105 duke përmbysur rezultatin në 1-2. /Erjon Allaraj-VipSport.al/