Siti ndjen presionin e Bajernit, “Qytetarët” të gatshëm t’i përmisojnë kushtet sulmuesit

Në ditët e fundit, me merkaton që është në prag të hapjes zyrtare, kanë nisur edhe interesimet e para të klubeve për futbollistë të ndryshëm. Bajerni i Mynihut duket se do të jetë një nga klubet më aktive në këtë dritare merkatoje teksa bavarezët do të kërkojnë zëvendësuesit e dy të larguarve Roben dhe Riberi.

Objektivi i gjermanëve është Leroi Sane, sulmuesi anësor i Mançester Sitit. Këtë sezon, Sane nuk ka pasur minutat  e kënaqshme në formacionin  e ‘Qytetarëve’ ndërsa trajneri Pep Guardiola ka preferuar të aktivizojë më tepër Sterling dhe Bernardo Silva. Në këtë formë, Sane nuk e përjashton një rikthim në kampionatin gjerman, ku më parë ishte pjesë e Shalkes.

Megjithatë, si një kundërpërgjigje për ofertën e Bajernit të Mynihut, Siti ka menduar të përmisojë kontratën e Sane. Sipas raportimeve nga Anglia, skuadra e kampione është e gatshme t’i rrisë pagën javore sulmuesit, teksa klubi nuk kërkon ta humbasë, pasi cilësitë e Sanes dihen.

/EgiCabeli-VipSport.al/

'; } ?>
Döşemealtı araç kiralama pursaklar evden eve nakliyat

Office Lizenz Kaufen Windows 10 pro lizenz kaufen Office 2019 Lizenz Office 365 lizenz kaufen Windows 10 Home lizenz kaufen Office 2016 lizenz kaufen office lisans satın al office 2019 satın al