Shqipëria U19 miqësore ndaj Kosovës U19, ende nuk është publikuar lista e lojtarëve

Më datat 3 dhe 5 qershor, Kombëtarja e Shqipërisë U19 do të zhvillojë dy ndeshje miqësore ndaj Kosovës U19. Ndërkaq, nga federata shqiptare e futbollit ende nuk është bërë e ditur lista e lojtarëve të grumbulluar për ndeshjet miqësore.

Ndërkaq, e kundërta ka ndodhur me Federatën Kosovare, e cila ka publikuar listën e lojtarëve të cilët do të luajnë në miqësoren ndaj Shqipërisë.  Të dyja ndeshjet do të zhvillohen në Kosovë, teksa njoftimi ka ardhur nga Federata e Kosovës. Ndeshjet e fundit të Shqipërisë U19 kanë sjellë rezultate zhgënjyese ndërsa rezultatet sollën edhe ndërrimin e trajnerit, Erjon Bogdani.

Në grupin e kualifikueseve të evropianit 2019, të rinjtë e mbyllën në vendin e fundit, ndërsa nuk arritën të shënonin asnjë gol në tre ndeshje. Sakaq, pas kësaj në krye të 19-vjeçarëve është emëruar Nevil Dede.

 

more recommended stories

'; } ?>
Döşemealtı araç kiralama pursaklar evden eve nakliyat

Office Lizenz Kaufen Windows 10 pro lizenz kaufen Office 2019 Lizenz Office 365 lizenz kaufen Windows 10 Home lizenz kaufen Office 2016 lizenz kaufen office lisans satın al office 2019 satın al