Mjafton goli i Bathës, Flamurtari i rrëmben Laçit vendin e katërt

 

 

MINUTË PAS MINUTE

90’+4′ Mbyllet ndeshja me fitoren 1-0 të Flamurtarit,

53’ Rrapaj mundohet të dërgojë një tjetër gjuajtje nga jashtë zonës drejt portës së Selmanit, por këtë herë nuk gjën katërkëndorin.

49’ Një top i larguar nga mbrojtja vlonjate arrin te Mane i cili gjuan me forcë por nuk gjen kuadratin.

46’ Pjesa e dytë nis me ndryshim në fazën ofensive të Laçit, me Berishën i cili zë vendin e Çokajt.

45’+1’ Mbyllet pjesa e pare me avantazhin e Flamurtarit.

26’ GOOOL Flamurtari, shënon Batha. Harkim nga e djathta i Ribajt i cili gjen në zonë mesfushorin shtatshkurtër. Ky I fundit me kokë shtyn sferën në rrjetë.

10’ Rrapaj bën gjithçka mirë duke kontrolluar sferën dhe nga 20 metra gjuan me forcë drejt katërkëndorit të Selmanit i cili fluturon dhe grushton sferën jashtë katërkëndorit. .

1′ Fillon ndeshja në Vlorë.

Flamurtari-Laçi 1-0
26′ Batha

Flamurtari: Koliçi, Deliaj, Pollozhani, Kotobelli, Musta, Batha, Mustafa, Rrapaj, Ribaj, Kale, Haruni Trajner: Ilir Daja

 Laçi: Selmani, Fangaj, Mersinaj, Gjoni, Domgjoni, Eller, Çokaj, Lushkja, Shtubina, Mane,Xhixha

Trajner: Sulejman Starova